Kaislakiitäjien tulossatoa vuodelta 2021

12/30/21

Reedrunner’s kasvattien tulokset

Noutajien rodunomaisista kokeista vuonna 2021

 

 

Reedrunner’s Darkwing Duck & Santtu Narkilahti (Kuvassa Marski)

                      Nome-B VOI1                17.7.2021 Kouvola       Jouni Vimpeli

                      Nome-B VOI2                  27.8.2021 Heinola           Niko Hiltunen

                      Nome-B VOI1 PM1      25.9.2021 Kouvola          Katja Villikka

 

                      NOWT VOI1 SERT PM1  18.9 2021 Kouvola      Heli Siitari                                             (Mock Trial)

Marski ja Santtu voittivat vuonna 2021 sekä Kaakon NOWT & Nome-B kokeiden Piirinmestaruudet. Onnea kovasti!

 

Reedrunner’s Duchess & Taru Tuikkanen

                      Nome-B VOI2                  25.7.2021 Lahti                Anu Mikkola

                      Nome-B VOI3                  14.8.2021 Kouvola           Pasi Majuri

 

                      NOWT AVO3                   4.7.2021 Orimattila         Reima Ronkainen

 

Reedrunner’s Gyro Gearloose & Pasi Tikka

                      Nome-B AVO2                 1.5.2021 Kaustinen         Timo Väisänen

                      Nome-B AVO2                 19.6.2021 Toivakka         Niko Hiltunen

                      Nome-B AVO2                 17.7.2021 Kouvola           Ari-Pekka Fontell

 

Reedrunner’s Heks Freyja & Pauliina Ahola

                      Nome-B AVO2                 1.5.2021 Kaustinen          Timo Väisänen

 

                      NOWT AVO1                   22.5.2021 Laukaa          Timo Luomanen

                      NOWT VOI3                     18.9.2021 Kouvola          Heli Siitari

                      (Mock Trial)

  

Reedrunner’s Idalia & Tiina Sudensalmi

                      Nome-B VOI2                  17.7.2021 Kouvola           Jouni Vimpeli

 

Reedrunner’s Iago & Terhi Ellonen  

                      Nome-B VOI2                  16.5.2021 Hämeenlinna    Pasi Majuri

                      Nome-B VOI3                  19.6.2021 Lohja               Juha Tenhunen

                      Nome-B VOI2                  17.7.2021 Kouvola           Jouni Vimpeli

                      Nome-B VOI2                  17.7.2021 Saarijärvi         Petri Tuominen

                      Nome-B VOI1                 25.7.2021 Lahti             Anu Mikkola

                      Nome-B VOI3                  1.8.2021 Hirvensalmi       Ari-Pekka Fontell

                      Nome-B VOI2                  14.8.2021 Kouvola          Timo Väisänen

                      Nome-B VOI3/SM-koe     27.8.2021 Heinola           Niko Hiltunen

                      Nome-B VOI2                  4.9.2021 Liminka            Pekka Uusimäki

                      Nome-B VOI1                25.9.2021 Pieksämäki   Tuija Hukkanen

                      Nome-B VOI3                  25.9.2021 Kouvola          Katja Villikka

                      Nome-B VOI2                  2.10.2021 Kouvola           Ari-Pekka Fontell

 

Reedrunner’s Judy Hobbs & Lotta Vuorinen

                      Nome-B AVO1               19.6.2021 Toivakka     Niko Hiltunen

                      Nome-B AVO1               17.7.2021 Kouvola        Ari-Pekka Fontell

                      Nome-B VOI1                14.8.2021 Kouvola       Pasi Majuri

                      Nome-B VOI2                  2.10.2021 Kouvola         Ari-Pekka Fontell

 

                      Nome-A A3                       10.8.2021 Lahti                Pekka Uusimäki

 

Reedrunner’s Jeb the Goat & Minna Poskiparta

                      Nome-B ALO1                  12.6.2021 Mikkeli            Ari-Pekka Fontell

                      Nome-B AVO3                 17.7.2021 Kouvola           Ari-Pekka Fontell

                      Nome-B AVO3                 21.7.2021 Mikkeli            Tuija Hukkanen

  

Reedrunner’s Katrina van Tassel & Sanna Suikki

                      Nome-B AVO3                 26.9.2021 Kouvola          Katja Villikka

 

                      NOWT AVO2                   18.9.2021 Kouvola          Heli Siitari

                     (Mock trial)

 

 Reedrunner’s Lady Joy & Terhi Yrjölä

                      Nome-B AVO2                 22.5.2021 Närpiö             Juha Tenhunen

                      Nome-B AVO2                 19.6.2021 Lahti                Anu Mikkola

                      Nome-B AVO2                 4.9.2021 Kuopio              Jari Hartikainen

                      Nome-B AVO2                 26.9.2021 Kouvola          Katja Villikka

 

Reedrunner’s Marvelous Rantanplan & Hanna-Mari Tani

                      Nome-B ALO1               12.6.2021 Joensuu      Ari-Pekka Fontell

                      Nome-B ALO1               19.6.2021 Lohja           Pekka Uusimäki

 

                      NOWT ALO2                    4.7.2021 Orimattila        Reima Ronkainen

 

Reedrunner’s Notre Bianca & Eija Siikonen

Nome-B AVO3                                       4.7.2021 Ellamaa, Viro   Mika Lappalainen

NOWT ALO1                                       31.7.2021 Orimattila     Mervi Salo

NOWT ALO1, 1st place                      14.8.2021 Kauksi, Viro     Petra Buijs,

                                                                                    Pauliina Ahola                             

NOWT AVO1, 1st place                   9.10.2021 Pärnumaa,Viro Martin Incédi,

                                                                                                   Irina Sokolova

 

Reedrunner’s Pocahontas & Heidi Merikukka

NOU1                                 19.6.2021 Toivakka         Taru Hiltunen       

                             MUUT LAJIT (Toko, Rallytoko)      

Reedrunner's Over the Hills & Mira Aalto

TOKO ALO1                      14.5.2021 Hyvinkää         Mari Väänänen

TOKO ALO1                      7.6.2021 Janakkala         Harri Laisi

TOKO ALO1 -> TK1         20.6.2021 Hyvinkää         Susanna Berghäll

TOKO AVO1                     27.11.2021 Hyvinkää      Mari Väänänen

TOKO AVO1                     18.12.2021 Janakkala    Ilkka Stén

Rallytoko    -> RTK1        22.5.2021 Janakkala

4/3/22Training days 2022
4/3/22Kaislakiitäjien joukkokuvauspäivä
3/15/22Kevään treenit alkavat
1/19/22Pentusuunnitelmia
12/30/21Kaislakiitäjien tulossatoa vuodelta 2021
12/24/21Hyvää joulua!
10/16/21Kennel Reedrunner's 10 vuotta
4/6/21Kevään koulutukset
3/17/21Training days 2021
2/20/21Venlan pennut syntyi

Go to archive »